Korzystaj z dziesiątek godzin bezpłatnych nagrań!

Edukacja powinna być bezpłatna i powszechnie dostępna. Takie jest moje zdanie. I tak teoretycznie jest. Ale tylko teoretycznie!

Dlaczego?

Bo jak wiadomo nauczyciel nauczycielowi nierówny. I choć jedni uczniowie mają dostęp do najlepszej kadry, tak inni tego szczęscia nie mają.

Nie chcę tu szukać winnych, bo nie taka moja rola. Natomiast mogę się przyczynić do zmiany obecnego stanu rzeczy na lepszy – i to własnie robię publikując treści na moim kanale na YouTube 🙂

zdjęcie autorki strony
grafika przedstawiająca supeł zawiązany na nitce

Jak się nie pogubić w gąszczu filmików?

To co widzisz na górze strony to przykładowy widok zakładki „wideo” kanału „Fizyka, którą zrozumiesz”. Już na pierwszy rzut oka widać, że filmiki różnią się między sobą okładką. Okładka ta jednak nie jest przypadkowa i pomoże Ci zorientować się z jakim rodzajem filmiku masz do czynienia.

Zielony pasek u góry oznacza, że filmik dotyczy jednego z działów fizyki obowiązującego w toku nauki w liceum. Może to być filmik teoretyczny albo z przykładowymi zadaniami.

Pasek czerwony wyróżnia filmiki, w których rozwiązuję zadania z matur z ubiegłych lat.

Pasek fioletowy charakteryzuje treści popularnonaukowe.

Wreszcie pasek niebieski to pomoce maturalne z fizyki.

Ważniejszą dla Ciebie jednak informacją jest fakt, że wszystkie filmiki są pogrupowane w zakładce „playlisty”. Jeśli więc chcesz wiedzieć, czy zadania z danej matury są gdzieś przeze mnie na kanale wyjaśnione albo czy nagrałam teorię lub zadania z konkretnego działu, to szukaj właśnie tam.

Filmiki a podstawa programowa liceum

Moim celem jest nagranie materiału obejmującego całe liceum. Na kanale znajdują się więc treści, których uczy się w liceum na profilu rozszerzonym. Nie są one jednak w 100% dostosowane pod jakąkolwiek podstawę programową.

Dlaczego?

Ponieważ ta zmienia się ostatnio co dwa lata (najpierw reforma edukacji, potem covid). Nadążenie za tym jest więc bardzo trudne.

Gwarantuję Ci jednak, że 90% treści jak nie więcej jest zgodnych z wymaganiami egzaminacyjnymi. Jeśli chcesz się zorientować co konkretnie obowiązuje Cię na maturze, to zajrzyj tutaj jeśli zdajesz maturę w 2023 lub 2024 roku albo tutaj jeśli zdajesz maturę w 2025 roku lub później. Zawsze możesz też pod danym filmikiem zostawić komentarz z pytaniem, czy dana treść jest dla Ciebie odpowiednia – jak tylko pozwoli mi na to czas chętnie na nie odpowiem!

Jeżeli zaś mimo wszystko czujesz się zagubiony, rozważ dołączenie do moich kursów on-line – tam co roku dokładam wszelkich starań by treści były dostosowane pod aktualne wymagania egzaminacyjne. Obecnie są tam materiały dostosowane pod maturę w 2023 i 2024 r.

grafika przedstawiająca kartkę z checkboxami listą zadań
grafika przedstawiająca otwarte pudełko

Aktualna zawartość kanału "Fizyka, którą zrozumiesz"

(to też moja nieśmiała propozycja w jakiej kolejności najlepiej z tego źródła korzystać, jeśli chcesz je traktować jako Twój darmowy kurs on-line)

1. Kinematyka.

2. Dynamika.

3. Bryła sztywna.

4. Ruch drgający.

5. Hydrostatyka.

6. Grawitacja.

7. Termodynamika.

8. Krótkie zadania testowe.

9. Pomoce maturalne z fizyki.

10. Kolejne matury (maj 2021, marzec 2021, maj 2020, maj 2019, maj 2018).

11. Livy z kolejnych działów przygotowujące do matury w 2022 roku.

Bądźmy w kontakcie!

Dołącz do osób, które podobnie jak Ty mierzą się z maturą z fizyki i/lub chcą ten przedmiot wreszcie zrozumieć.

W moim newsletterze znajdziesz dawkę:

  • wiedzy,
  • motywacji,
  • przemyśleń.

Jestem pewna, że te treści pomogą Ci jeszcze lepiej przygotować się do czekających Cię fizycznych wyzwań!

Zapisując się odbierz również prezent w postaci kodu rabatowego w wysokości 25% na pierwsze zakupy w moim sklepie on-line 🙂